Kodukord

Lapsevanematele

1. Tunne oma lapse treenerit – Tee julgelt tutvust oma lapse treeneriga. Lapse-lapsevanema-treeneri vaheline suhtlus ja üksteise mõistmine on viljaka koostöö alus.
2. Toeta – Lapsevanema toetus lapsele on hindamatu. Võimalusel külasta kõiki lapse mänge ja julgusta oma võistkonda häälekalt!
3. Ole eeskujuks – Veeda oma lapsega koos aega. Ühised tegevused annavad lapsele uut energiat ning omavad olulist rolli lapse pingutustel, sooritustel ja õnnestumistel.
4. Lase lapsel olla iseseisev –  Julgustage oma lapsi olema iseseisvad ja laske neil endil seada omale standardid/eesmärgid.
5. Aus mäng – Ole lugupidav nii oma lapse kui tema meeskonnakaaslaste suhtes. Tunnusta last vastase võidu kui ka kaotuse korral.
6. Ole täiskasvanu – Väldi kritiseerimist ja alandamist lapse ning tema võistkonnakaaslaste ees. Hoidu lapse peale hääle tõstmisest, kuna selline teguviis mõjub lapse emotsioonidele kõige rängemalt ning võib tekitada lapses trotsi. Räägi mängust ainult siis, kui laps seda ise soovib.
7. Ole täpne – Vii laps treeningutesse ja mängudele õigeks ajaks ning teavita treenerit, kui laps ei saa treeningutest osa võtta või hilineb.
8. Ole mõistev – Väldi kohtunike, treenerite, vastaste, oma lapse ja võiskonnakaaslaste süüdistamist ning kritiseerimist nende vigade tõttu. Kui sul tuleb tahtmine seda teha, siis tuleta endale meelde, et sageli on tegemist vabatahtlikutega, teismeliste või alles oskusi omandavate inimestega. Eksimine on inimlik!
9. Talitse oma emotsioone – Ole oma lapsele eeskujuks ning ära kaota kontrolli oma emotsioonide üle.
10. Ole täiskasvanu – Pea alati meeles, et sa oled täiskasvanu ning püüa vastavalt sellele ka käituda. Palju raskem on lapsel tegeleda enesekontrolli kaotanud täiskasvanuga, kui lapsevanemal enesekontrolli kaotanud lapsega.
11. Ole oma lapse ja võistkonna suurim fänn!

Mängijatele

1. Ole täpne. Ole pigem kohal 10 minutit varem, kui täpselt.
2. Riietu vastavalt ilmale. Arvesta alati ilmastiku oludega, et treeningul oleks sinu jaoks võimalikult vähe segavaid faktoreid.
3. Kanna klubiriideid. Kui omad klubi treening- ja võistlusvarustust, siis kanna seda alati uhkusega ning  hoolitse, et varustus säiliks puhas ja terve.
4. Kuula oma treenerit. Ole tähelepanelik ning küsi alati, kui midagi jääb arusaamatuks. Jää viisakaks kõikide treenerite suhtes.
5. Austa kõiki võistkonnakaaslasi ja klubi töötajaid, kuna nemad on selleks, et sind aidata ja toetada.
6. Kanna kaitsmeid. Palju kergeid vigastusi saame ise vältida kasutades kaitsmeid treeningutel ja võistlusmängudes.
7. Valmistu igaks trenniks ja võistluseks. Parim viis trenniväliselt valmistuda on toituda teadlikult ja puhata piisavalt.
8. Tunne oma võistkonda. Õpi oma võistkonnakaaslasi tundma, kuna jalgpall on võistkonnamäng, siis mängivad võistkonnakaaslased sinu arengus suurt rolli.
9. Käitu väärikalt. Püüa igas olukorras jääda rahulikuks. Ära vaidle kohtunikega ning lepi sellega, kui keegi eksib. Võidutahe on võidust olulisemal kohal
10. Anna endast alati parim. Iga võistlus ja treening on osa sinu arenguteekonnast, seega võta seda alati täie tõsidusega.
11. Austa jalgpalli ja ausa mängu reegleid ja naudi treeninguid ja võistlusmänge. Ära kasuta solvavaid väljendeid pealtvaatajate, kohtunike ega teiste mängijate suhtes.
12. Jää kaotades viisakaks ja võites väärikaks.
13. Peale treeningu või mängu lõppu jälgi, et varustus jõuaks oma kohale tagasi ning ära jäta prügi vedelema.
14. Kui sinul või sinu vanematel on probleeme sinu jalgpallitreeningutel osalemisega (transport, varustus, treeningajad jne), siis pöörduge selle lahendamiseks treenerite või klubi töötajate poole.
15. Kui sul on mistahes mure või probleem siis võid alati nendest treeneriga rääkida ja nõu küsida!

KOOSTÖÖPARTNERID

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

MTÜ SAUE JALGPALLIKLUBI

Reg. number: 80059728

Arveldusarve: LHV EE117700771002828098

Aadress: Kesa 3, Saue 76 505

E-mail: info@sauejk.ee

Telefon: +372 55 200 79